Kontaktujte nás: 731696043 | zuzanka.smile@volny.cz

Pojďme společně objevit krásu pohybu.

Ten, který říká, že to zvládne a ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu.“ Confusius

Pilates je zázračný systém pohybů, které blahodárně působí na tělo i na duši.

Cvičení vyvinul Joseph Hubert Pilates na počátku 20.stol. Ne nadarmo se o něm říká, že už ve 14 letech měl tak vypracované tělo, že stál modelem při výuce anatomie.

Základem pilates je vytvořit silné a stabilní centrum trupu. Zaměřuje se na aktivaci hlubokého stabilizačního systému, který je tvořen pánevním dnem, hlubokými břišními svaly, svaly podél páteře a bránicí. Kromě povrchových svalů je zatěžováno i hluboké svalstvo, proto během cvičení objevíme i svaly, o kterých bychom během běžného života ani netušili. Systém cvičení je vytvořen tak, že zároveň posiluje a protahuje všechny svaly v těle. J.H. Pilates definoval šest základních principů, které bychom měli při správném provedení dodržovat. Jedná se především o kontrolovaný a řízený pohyb, plynulé, pomalé a přesné pohyby. Dále bychom měli všechny pohyby vést ze zpevněného středu těla, zaměřit veškerou pozornost na správné provedení cviků a také klást velký důraz na dech, který nám pomáhá při aktivaci hlubokého svalstva.

Díky pilates dosáhneme pevných, štíhlých svalů, správného držení těla, ladných pohybů a v neposlední řadě celkového uvolnění a vyrovnanosti.

Můj největší cíl je, abychom si přenesli principy tohoto jedinečného cvičení do běžných činností a užívali si tak život naplno.